warsztaty tworzenia podcastow

Podcasty w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Puławskiej

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Puławskiej w środę 31 maja 2023 r. zorganizuje warsztaty podcastu dla piętnastu osób. Warsztaty są adresowane do młodzieży ze szkół podstawowych gminy Puławy, poprowadzi je Natalia Kościńska, autorka podcastu pt. “Słowiańskości”.

Warsztaty potrwają ponad 4 godziny, a każdy uczestnik wyjdzie z nich z gotowym materiałem dźwiękowym zmontowanym przez siebie. Zwieńczeniem warsztatów będzie konkurs na podcast, w którym nagrodą główną będzie profesjonalny mikrofon do nagrywania autorskich słuchowisk. Warsztaty powstały z myślą poprawienia kompetencji językowych młodzieży w naszej gminie. Słowo jest dzisiaj wysoko wycenianym środkiem marketingowym, a poprawne i ciekawe wysławianie się stało się towarem deficytowym, ponieważ młodzi ludzie czerpią wiedzę o języku głównie z internetu (od osób, które nie zawsze poprawnie posługują się językiem polskim). Warsztaty będą dedykowane tematyce regionalnej i lokalnej, młodzi ludzie podczas trwania warsztatów stworzą autorskie projekty dotyczące historii, wspomnień i tradycji związanych z terenami gminy Puławy. Wydarzenie to zatem kompilacja lokalnej historii, tradycji z nowoczesnością i dbałością o kulturę języka polskiego.

Natalia Kościńska – polonistka z powołania i wykształcenia, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, członkini Stowarzyszenia Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”. Przez dwa lata aktywnie działała w studenckiej rozgłośni radiowej “Uniradio”, gdzie tworzyła autorskie audycje i zajmowała się promocją. Od 2019 roku tworzy podcast  “Słowiańskości”, którego ideą jest popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętej słowiańszczyzny – w tym kultury ludowej, historii i popkultury. Ma na koncie wiele wystąpień publicznych (prelekcji i warsztatów), prowadziła zajęcia z zakresu popkultury i marketingu internetowego na Uniwersytecie Wrocławskim. Prywatnie fanka literatury (nie tylko) fantastycznej, gier planszowych i filmów o okrętach podwodnych. Oprócz tego strzela z łuku i podróżuje po Polsce. W fundacji Good Games zajmuje się realizacją mobilnych gier terenowych i online.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Ubierz w słowa gminę Puławy” zostały dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pn. “Ojczysty – dodaj do ulubionych” 2023.