Ferie z profilaktyką w Szkole Podstawowej Zarzeczu

W ramach akcji „Ferie z profilaktyką 2014”, we współpracy z Inspektorem ds. patologii społecznych Panem Andrzejem Turlewiczem i dzięki wsparciu finansowemu ze strony Gminy Puławy, w Szkole Podstawowej w Zarzeczu uczniowie klas I-VI mieli możliwość uczestniczenia w plastycznych zajęciach profilaktyczno-wychowawczych. Zamiast siedzieć w domu przed telewizorami, czy monitorami komputerów mogli spędzić czas w sposób twórczy i w gronie kolegów.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych znalazła się grupa dzieci chętnych do wspólnego spędzenia czasu w szkole. Duże zróżnicowanie wiekowe nie stało na przeszkodzie do współpracy i wspólnej zabawy. Ogromna różnorodność materiałów plastycznych zachęcała do tworzenia ciekawych kompozycji. Dzieci mogły swobodnie wybierać interesującą ich tematykę i technikę wykonywania prac. Młodzi uczestnicy chętnie realizowali swoje talenty i wizje, a także wyrażali uczucia i nastroje poprzez twórczość plastyczną. W przyjaznej atmosferze, bez presji czasu tworzyli prace, z których byli dumni.

Poczucie sukcesu jest ogromnie budujące dla wszystkich dzieci, a szczególnie dla tych, które na co dzień nie doświadczają zbyt wielu pozytywnych uczuć.

Tekst i fot. Agnieszka Filipek

{gallery}508{/gallery}