9ad74ebcc3d83e86bcc0098026ed5e9f XL

II Święto Truskawki w Gminie Puławy – dzień pierwszy (fotorelacja)

23 czerwca 2012 r. – pierwszy dzień II Święta Truskawki w Gminie Puławy upłynął pod znakiem turystyki oraz szeroko pojętej kultury i twórczości ludowej a to za sprawą imprez, które towarzyszyły tej edycji Święta. Na scenie gościły zespoły pieśni i tańca biorące udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Godel” 2012, wśród których podziwiano artystów z Białorusi i Chorwacji a także z Polski, w tym nasze rodzime „Powiśle”. Natomiast na licznych straganach oraz w namiotach usytuowanych wokół stadionu prezentowano bogatą ofertę zaplecza turystycznego naszego regionu oraz wspaniałą twórczość przybyłych gościnnie artystów ludowych. Wszystko to za sprawą imprezy pn. „Magiczny Trójkąt Turystyczny: Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” organizowanej przez gminę wspólnie z LOT „Kraina Lessowych Wąwozów” przy dofinansowaniu ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Wieczorem w wyśmienity, rozrywkowy nastrój zgromadzonych gości przeniosły Truskawkowy Show Kabaretowy oraz zabawa taneczna przy dźwiękach znanych i lubianych rytmów i szlagierów.