24051f1a73d7ccf80aa0e781a6178da9 XL

III Święto Truskawki w Gminie Puławy – fotorelacja (dzień drugi)

Niedziela 16 czerwca 2013 r., zgodnie z przyjętą tradycją, rozpoczęła się uroczystą, polową mszą świętą w intencji obfitych zbiorów i plantatorów, którą celebrował ks. Marek Kucharski – proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej. Ofiary – w kwocie 3 100,00 zł – zebrane podczas mszy, przekazane zostały na potrzeby hospicjum im. bł. Matki Teresy w Puławach.

Po części oficjalnej, którą rozpoczął Wójt Gminy Puławy Pan Krzysztof Brzeziński, nadszedł czas na występy artystyczne, do których wstępem był pokaz musztry paradnej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwoleń.

Na scenie ponownie zagościł taniec tradycyjny, najpierw w wykonaniu najmłodszych – przedszkolnego zespołu ludowego „Koraliki” z Góry Puławskiej, któremu na akordeonie akompaniował Pan Romuald Jarnicki.

Po uroczym koncercie naszych przedszkolaków, zaprezentowały się zespoły, uczestniczące w festiwalu Godel: Molodist i Tęcza z Ukrainy oraz Horo z Bułgarii. Program taneczny urozmaicały występy wokalne, w wykonaniu pieśniarki ukraińskiej Lesii Gorovej.

Następnie, truskawkową sceną zawładnęły rodzime zespoły, dla których Święto Truskawki jest doskonalą okazją do promocji własnej twórczości. Publiczności zaprezentowały się grupy działające przy Gminnym Ośrodku Kultury: Mamamija, Suprice,  Śpiewające Seniorki, Kabaret Babeczki, a także dzieci i młodzież przygotowana przez szkoły z Bronowic, Opatkowic i Góry Puławskiej i przedszkole z Gołębia.

Wiele pozytywnych emocji wzbudził kolejny punkt programu, którym była rewia konkursowa i wybór Miss Truskawki 2013. W szranki stanęło blisko 20 kandydatek, prezentujących się we wspaniałych, truskawkowych kreacjach, co z pewnością nie ułatwiło pracy jurorom.

Wieczorny blok koncertowy rozpoczął występ rodzimego Towarzystwa Przyjaciół Góry Puławskiej, zatytułowany „Śpiewamy dziś dla Waszych serc…”. Przysłowiową „truskawką” na torcie, kończącą dwudniową imprezę był występ zespołu VOX.

Przy tym wszystkim nie można zapomnieć o atrakcjach, które czekały na odwiedzających gości poza sceną. Truskawkowe stosika sołectw, przygotowane przez Gołąb, Jaroszyn i Kajetanów, które uginały się wręcz od truskawkowych przysmaków i dobroci, prezentacje i wystawy twórczości lokalnych artystów ludowych, wesołe miasteczko, truskawkowy turniej sołectw, obóz starożytnych Rzymian, pokazy modeli latających – to tylko część niespodzianek przygotowanych na 3 Święto Truskawki.