080b4dffeeea98952b99d2915da0b69c XL

Kolekcja modeli wozów strażackich – Mariusz Jastrzębski i Piotr Piechowiak

Jak rodzą się wielkie pasje, które towarzyszą nam przez lata, a nierzadko i przez całe życie? Często w sposób prozaiczny i nieoczekiwany, tak jak w przypadku Panów Mariusza Jastrzębskiego i Piotra Piechowiaka – mieszkańców Gołębia, którzy są kolekcjonerami modeli samochodów pożarniczych.

Pierwszy model wozu strażackiego dostałem w nagrodę, za poddanie się szczepieniu – wspomina Pan Mariusz. Tak właśnie się zaczęła się jego przygoda z kolekcjonowaniem modeli, która trwa nieprzerwanie od 13 lat. Obecnie w zbiorze znajduje się ponad 500 pojazdów, które można było podziwiać m.in. podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, 3 Święta Truskawki a także w POK „Dom Chemika”, gdzie 27 marca 2014 r. odbyła się wystawa modeli.