Orszak Trzech Króli

Wójt Gminy Puławy objął honorowym patronatem Orszak Trzech Króli w Puławach.

6 stycznia 2014 r. ulicami ponad 170 miejscowości w kraju i zagranicą wyruszy Orszak Trzech Króli. Największe uliczne jasełka odbywają się już po raz szósty, zaś w Puławach po raz pierwszy zagościły w ubiegłym roku.

Najbliższy Orszak będzie zapraszał do wspólnego wyrażania radości z Narodzenia Pańskiego. Odbędzie się pod hasłem: „Kolędujmy!

Kolędujmy!” to zarówno zaproszenie, jak i wezwanie do wspólnego, radosnego śpiewania kolęd, ale także do odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem, na którą składają się m.in. obchodzenie domów z gwiazdą i turoniem, wystawianie jasełek, widowisk herodowych, budowa szopek.

Zwyczaje te sprzyjają świętowaniu wyjątkowego, bożonarodzeniowego czasu między 25 grudnia a 6 stycznia, nazywanego po staropolsku “godami”. Zwieńczeniem tego okresu jest Święto Epifanii, Objawienia Pańskiego, potocznie określane jako Święto Trzech Króli. (www.orszak.org)

Organizatorem puławskiej edycji Orszaku jest Stowaryszenie Rodzina (www.rodzina.pulawy.pl). Imprezę objął honorowym patronatem Wójt Gminy Puławy – Krzysztof Brzeziński.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku i wspólnego kolędowania!