Real S.A.

Firma Real S.A. o stu procentowym kapitale polskim, chłodnictwem zajmuje się od 15 lat. Jest jedną z czołowych firm w Polsce produkujących mrożone owoce. Chłodnię w Klikawie zakupiła w roku 2006. Od tego czasu zakład został odnowiony, zmodernizowany i rozbudowany. W zakładzie w Klikawie pracuje od 150 do 300 osób z czego ogromna większość to mieszkańcy Gminy Puławy. Jeden z najważniejszych produktów to truskawka. W sezonie zakład przetwarza około 3,5 tysiąca ton tego owocu, który dostarczany jest przez okolicznych rolników. Trzeba pamiętać, iż polska truskawka to produkt znany i ceniony na całym świecie daleko zostawiając za sobą konkurentki z Chin czy Hiszpanii i Maroka. A tym samym Real S.A. promuje ten lokalny owoc i chętnie bierze udział w organizowanym w Górze Puławskiej Święcie Truskawki.

W zakładzie w Klikawie przetwarza się również inne owoce, głownie wiśnie, maliny i porzeczki. Niewielki udział stanowią warzywa. Rocznie produkują około 12 tysięcy ton mrożonek. Bazując głównie na lokalnych producentach.

Uważamy, że nasz wniosek o nadanie firmie REAL tytułu „Zasłużony dla Gminy Puławy” w szczególności zasługuje na poparcie z uwagi na fakt, iż nie tylko daje pracę i utrzymanie wielu rodzinom naszej Gminy. Istotne jest również to, że firma REAL rozsławia Gminę Puławy w kraju i za granicą szerząc ideę przewodnią marki naszej małej ojczyzny „Gmina Puławy— Owocnie nad Wisłą”.