"Urodziny Polski" – uroczystość patriotyczna w Szkole Podstawowej w Opatkowicach

We wtorek, 10 listopada br. w Szkole Podstawowej w Opatkowicach odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość przebiegała pod hasłem „Urodziny Polski” i miała formę koncertu życzeń, którego „adresatką” była nasza Ojczyzna. Każda klasa zaprezentowała piosenkę patriotyczną oraz scenkę historyczną związaną z zaborami i początkiem II Rzeczypospolitej. Szkołę odwiedzili też niezwykli goście – Marszałek Józef Piłsudski, Emilia Plater i gen. Jan Henryk Dąbrowski. Oficjalną część uroczystości – jak na urodziny przystało – zakończono wspólnym wykonaniem piosenki „100 lat”. Na scenie pojawił się także duży biało-czerwony tort, który był miłą niespodzianką zwłaszcza dla najmłodszych.


{gallery}1268{/gallery}