Zakłady Mięsne „Dobrosławów” Henryk Amanowicz

Zakłady Mięsne „Dobrosławów” – Henryk Amanowicz powstały w 1992 r. i mogą poszczycić się blisko dwudziestoletnią tradycją i obecnością na rynku, jako lider branży mięsnej, nie tylko na gruncie lokalnym czy regionalnym, lecz również w skali całego kraju.

Wysoką pozycję Zakładów oraz najwyższą jakość oferowanych produktów, potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, spośród których można wymienić m.in. Puchar Prezesa ARMiR, Nagroda „Orzeł Agrobiznesu”, Nagroda „Wybitny Eksporter” Stowarzyszenia Eksporterów Polskich, Nagroda ”Lider Regionu” Dziennika Wschodniego w kategorii branża spożywcza – dynamiczny rozwój, Nagroda Lubelski Orzeł Biznesu 2010” Lubelskiego Związku Pracodawców.

Zasługi Zakładów Mięsnych „Dobrosławów” – Henryk Amanowicz na polu promocji regionu w kraju i zagranicą zostały docenione i w dniu 26.05.2011 r. uhonorowane Pucharem Marszałka Województwa Lubelskiego.