43. Kurier Gminy Puławy: „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Do czego służą hydranty wewnętrzne? Jaka literka określa izolacyjność ogniową? Jakich pożarów nie można gasić wodą? M.in. z takimi pytaniami musieli zmierzyć się uczniowie startujący w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach w Gminie Puławy zwyciężył Łukasz Rodzoch ze Szkoły Podstawowej (grupa I – uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej) oraz Jakub Nalewajko (grupa II – uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej). Obaj uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Bronowicach.

W eliminacjach konkursu, który odbył się 25 lutego 2020 r. łącznie wzięło udział 25 dzieci z niemalże wszystkich szkół podstawowych w Gminie Puławy. Poziom zmagań był bardzo wysoki. Dlatego o końcowej klasyfikacji musiała decydować dogrywka. Na szczęście, tak naprawdę nie było przegranych, bowiem wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Na najlepszych czekały także dyplomy i nagrody rzeczowe.

Zwycięzcy – Łukasz Rodzoch oraz Jakub Nalewajko będą reprezentować Gminę Puławy podczas marcowych zawodów na szczeblu powiatowym. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy bardzo wysokiej wiedzy na temat zapobiegania pożarom.

Zwycięzcy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Grupa I – uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej

  1. 1.Łukasz Rodzoch – Szkoła Podstawowa w Bronowicach
  2. 2.Milena Kurpiel – Szkoła Podstawowa w Opatkowicach
  3. 3.Weronika Kurpiel – Szkoła Podstawowa w Opatkowicach

 

Grupa II – uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej

  1. 1.Jakub Nalewajko – Szkoła Podstawowa w Bronowicach
  2. 2.Patrycja Matysiak – Szkoła Podstawowa w Leokadiowie
  3. 3.Patryk Bańkowski – Szkoła Podstawowa w Bronowicach

 

Tekst i fot. Paweł Nocek

{gallery}3395{/gallery}