43. Kurier Gminy Puławy: Nowości technologiczne w uprawie truskawek

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w bezpłatnym szkoleniu jakie odbyło się 23 stycznia w Szkole Podstawowej w Zarzeczu. Temat przewodnim spotkania były nowości technologiczne w uprawie truskawek. Organizatorami szkolenia byli Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Dzięki agrowłókninie ograniczamy chwasty jednoroczne i wieloletnie – informował Tomasz Poliszak z firmy Agrimpex. Dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy na plewieniu dodaje.

Z kolei Paweł Ręmba z Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Lublinie, przekonywał o konieczności badań gleby. Dzięki nim, wiadomo jakich składników brakuje w ziemi i tym samym, jakich nawozów należy użyć, aby zwiększyć plony i jakość truskawek.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się również, jak należy walczyć z najważniejszymi patogenami w uprawie truskawek oraz poznali wymagania prawne dotyczące produkcji pierwotnej.

Tekst i fot Paweł Nocek

{gallery}3388{/gallery}