43. Kurier Gminy Puławy: Spotkanie z Janem Kanthakiem – Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Jan Kanthak – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził Gminę Puławy. Spotkanie, które odbyło się 20 lutego 2020 r., było okazją do podziękowania za przyznanie środków z Funduszu Sprawiedliwości na zakup sprzętu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Leokadiowie. Rozmawialiśmy też o problemach samorządów i szansach rozwojowych.

W grudniu ubiegłego roku do Ochotniczej Straży Pożarnej w Leokadiowie trafił nowy sprzęt strażacki, w tym ubrania bojowe, hełmy, drabina nasadkowa czy torba medyczna. Łączna wartość zakupionego sprzętu wyniosła 57 706,40 zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości sięgnęło 57 129,34 zł. Niecałe 600 zł dołożyła Gmina Puławy.

Podczas spotkania z parlamentarzystą, zostało również poruszonych wiele spraw istotnych dla mieszkańców Gminy Puławy. Wśród nich był długotrwały proces zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Obecnie np. odrolnienie gruntów pod zabudowę jednorodzinną trwa nawet kilka lat. Proces wymaga wielu uzgodnień i konsultacji. Dużym problemem dla wszystkich samorządów są zmniejszające się dochody własne, które z kolei ograniczają zdolności kredytowe. Tym samym, samorządom coraz trudniej jest realizować inwestycje. Utrudnieniem w rozwoju gmin są także skomplikowane procedury przy pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej.

 

{gallery}3403{/gallery}