20201029 105804

45. Kurier Gminy Puławy: Gminne Przedszkole w Górze Puławskiej – Rodzice wyremontowali salę gimnastyczną

Sala gimnastyczna w Publicznym Przedszkolu w Górze Puławskiej zyskała zupełnie nowe oblicze. Grupa rodziców postanowiła ją wyremontować po tym, jak termomodernizacji doczekał się sam budynek. Dzieci są bardzo zadowolone, bo w mogą ćwiczyć w bardzo komfortowych warunkach.

Położenie gładzi, docieranie, gruntowanie, malowanie a na koniec artystyczne zdobienie. Te wszystkie prace wykonała grupa rodziców, których dzieci uczą się w przedszkolu. Oprócz samej sali gimnastycznej, rodzice wyremontowali także dwa inne pomieszczenia, w tym pokój pani intendent. Wszystkie prace odbywały się w październiku i trwały około tygodnia.
Dzięki wymianie podłogi w sali gimnastycznej, który finansowała Gmina Puławy, rodzice postanowili, że dokończą remont – opowiada Magdalena Siwek z Rady Rodziców.
Wspólnymi siłami udało się zrobić naprawdę dużo. Prace remontowe sprawiły rodzicom dużo zabawy, satysfakcji i przyczyniły się do jeszcze większej integracji. Z remontu jednak najbardziej ucieszyły się dzieci.
Teraz dzieci dużo lepiej czują się w tym pomieszczeniu, jest o wiele przyjaźniej i ciekawiej – zapewnia Marek Maik – jeden z rodziców, który brał udział w pracach remontowych. Jak dzieci wchodziły po raz pierwszy do sali to robiły: „wooow” – dodaje.
Sala gimnastyczna wkrótce zostanie doposażona m.in. w drabinki i sprzęt gimnastyczny. Dzieci będą mogły ćwiczyć w bardzo komfortowych warunkach.
Do akcji remontowej zostali znalezieni również sponsorzy materiałów potrzebnych do remontu. Zakupiła je Rada Rodziców, Rycerze Kolumba z Góry Puławskiej oraz Dyrektor Publicznego Przedszkola w Górze Puławskiej. Teraz rodzice za cel stawiają sobie wyremontowanie pokoju nauczycielskiego i pokoju pani dyrektor. W dalszych planach jest także uporządkowanie terenu wokół budynku przedszkola. Rozpoczęcie prac utrudnia stan pandemii. Rodzice zapewniają jednak, że na pewno zrealizują swoje plany, czego bardzo serdecznie im życzymy.

Rodzice pomagający przy remoncie pomieszczeń w Publicznym Przedszkolu w Górze Puławskiej:
• Nina Makuch;
• Tomasz Nowicki;
• Katarzyna Sulima;
• Michał Muszyński;
• Karolina Bernacik;
• Katarzyna Gregorczyk;
• Magdalena Siwek;
• Marek Maik.

Materiały potrzebne do remontu pomieszczeń w Publicznym Przedszkolu w Górze Puławskiej były kupowane przez:
• Radę Rodziców;
• Rycerzy Kolumba;
• Dyrektor Publicznego Przedszkola w Górze Puławskiej.

Przypomnijmy, że Budynek Publicznego Przedszkola w Górze Puławskiej jako pierwszy spośród budynków użyteczności publicznej został poddany kompleksowej termomodernizacji w ramach inwestycji pn.: „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Puławy”. Wykonawcą prac została firma „P.P.H.U. MARBUD” Marian Lenarcik z Policznej. Wszystkie prace kosztowały 612 058,28 zł. W ramach zadania została wykona kompleksowa modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, docieplenie ścian zewnętrznych, ścian w gruncie i stropodachu oraz wymiana oświetlenie na energooszczędne typu „led”. Realizacja projektu poprawiła komfort użytkowników budynku, wpłynęła na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku i tym samym poprawiła się jakość środowiska naturalnego. Na wykonanie inwestycji Gmina Puławy pozyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 5.2. Efektywność energetyczna sektora publicznego.

Tekst Paweł Nocek, fot. Beata Nowicka, Magdalena Siwek, Paweł Nocek, Publiczne Przedszkole w Górze Puławskiej.