20200926 110837

45. Kurier Gminy Puławy: Oddali krew dla Michałka

40 zarejestrowanych dawców i ponad 11 litrów oddanej krwi! Wszystko dzięki akcji krwiodawstwa, która odbyła się w sobotę 26 września w świetlicy Wiejskiej w Klikawie.

Z inicjatywą zorganizowania akcji poboru krwi wystąpiła mieszkanka Klikawy Pani Sylwia Molenda. Akcja się w pełni udała – mówi Pani Sylwia Molenda. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pochwaliło nas za organizację, warunki, poczęstunek ale przede wszystkim za frekwencję, no i już zapowiedzieli, że chcą powtórzyć akcję – dodaje.
Krew była zbierana dla 3-letniego Michałka Molendy. U chłopca wykryto białaczkę i krew jest mu bardzo potrzebna. Jednak przez pandemię koronawirusa jej zapasy bardzo się zmniejszyły. Obecnie dużo mniej osób oddaje krew. Dlatego tak ważne są akcje terenowe. Dziękujemy wszystkim osobom, które oddały krew, pomagały przy organizacji zbiórki oraz firmom i instytucjom, które przekazały artykuły na poczęstunek oraz gadżety dla krwiodawców.

Każdy może pomóc Michałkowi. Wystarczy w każdym punkcie krwiodawstwa, przy oddawaniu krwi poprosić o adnotację: „Dla Michałka Molendy”. Michałek jest pacjentem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Nie musisz być lekarzem, by ratować życie. Wystarczy oddać krew!

Sponsorzy akcji krwiodawstwa w Klikawie:
Piekarnia & Cukiernia Abramowicz i Spółka
Strefa wypieków
Centrum Odzieży AMIGA
AJG Uniwersam
Abacus Biuro Rachunkowe
Gmina Puławy

Tekst i fot. Paweł Nocek