20201011 094447

45. Kurier Gminy Puławy: Stop wandalizmowi!

Uszkodzone znaki drogowe, pomalowane ławki, wybite szyby w wiatach przystankowych. To tylko niektóre przykłady wandalizmu w Gminie Puławy. Większości wandali niestety nie udaje się ustalić. Za wszystkie szkody płacimy z własnych podatków.

Wandale szczególnie upodobali sobie znaki drogowe i ławki. Często są one przekręcone. Powoduje to zagrożenie dla kierowców i pieszych, którzy ich nie widzą. Wiele ławek czy wiat turystycznych jest „malowanych”. Czasami ktoś je wyrywa i niszczy deski. Stary most na Wiśle, również krótko cieszył się odnowionym wyglądem. W wielu miejscach pojawiły się już szpecące graffiti. Wandalizm negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i estetykę otoczenia. Apelujemy do Państwa o zgłaszanie np. na policję, gdy zauważycie, że ktoś niszczy nasze wspólne mienie. Zamiast na naprawy aktów wandalizmu, pieniądze mogłyby zostać przeznaczone na inne, ważniejsze cele.

Tekst i fot. Paweł Nocek