6751b1bf793de08539561ca9939446b3 M

Bezpłatna mammografia w Gołębiu

Wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych. Będą one przeprowadzane w środę 23 października w mammobusie, który będzie zaparkowany przy Szkole Podstawowej w Gołębiu. Badania są elementem Narodowego Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Celem programu jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi do poziomu krajów Unii Europejskiej, podniesienie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka sutka oraz wprowadzanie na terenie całego kraju ujednoliconych zasad postępowania diagnostycznego.Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek, ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 50-69 lat, które miały wykonane badania mammograficzne co dwa lata, nastąpiło zmniejszenie umieralności   o 25-30 %!, a więc warto badać się systematycznie i nie pozwolić na rozrost zmian. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia oraz na całkowite wyleczenie, jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. Profilaktyczne badania mammograficzne można wykonać w poradniach stacjonarnych lub w mammobusie, który dojeżdża do najodleglejszych zakątków naszego województwa.

Badania mammograficzne będą przeprowadzone przez firmę NZOZ MARMED.