IMG 20210324 192251

Biegowe wyzwanie Roberta Małkusa

Robert Małkus, nauczyciel wychowania fizycznego z Bronowic w gminie Puławy, podjął się biegowego wyzwania Run Forrest „Od Morza do Tatr”. To 1 000 – kilometrowy challenge polegający na rzeczywistym pokonaniu tego dystansu przy symbolicznym starcie znad polskiego morza (z Władysławowa) i mecie w stolicy polskich gór – Zakopanem. Rywalizacja odbywa się na bieżąco i można ją śledzić na internetowej mapie oraz w codziennie aktualizowanej tabeli wyników. Czas rywalizacji jest otwarty: do 21 grudnia 2021 r., czyli do pierwszego dnia zimy kalendarzowej. Do chwili obecnej zgłosiło się ponad 1000 uczestników w różnych kategoriach wiekowych.

Robert Małkus, wystartował w kategorii weteranów. W ciągu 42 dni pokonał cały dystans, czyli dziennie musiał przebiec trasę przekraczającą półmaraton (ponad 21 km!). Nie było to łatwe zadanie, ale udało się i było warto. W swojej kategorii wiekowej na chwilę obecną zajmuje I miejsce, a w klasyfikacji Open 21.

Udział w tego rodzaju rywalizacji jest wspaniałym sposobem na radzenie sobie w trudnym czasie związanym z pandemią. Ważne jest, żeby nie dać się zamknąć w czterech ścianach. Pan Robert uważa, że trzeba szukać swoich pasji, zainteresowań i rozwijać je. On odnalazł się w bieganiu, gdzie połączył przyjemne z pożytecznym jako nauczyciel wychowania fizycznego, świecąc przykładem dla swoich uczniów. Może uda mu się zarazić podopiecznych do biegania? Najważniejsze jest, żeby się nie dać i zawsze żyć tak, jak by to miał być ostatni dzień. Szukajmy swoich pasji, odnajdujmy je i rozwijajmy swoje zainteresowania. Życie jest zbyt krótkie, by je marnować – tak uważa. Robert Małkus jest również prezesem Puławskiego Towarzystwa Miłośników Gór, które udało mu się powołać do życia w 2016 r. Towarzystwo gromadzi ludzi chodzących po górach, a takich zapaleńców jest w naszym mieście – zdaniem szefa PTMG – wcale niemało. Towarzystwo umożliwia im wymianę doświadczeń i wiedzy. Promujemy bezpieczną turystykę górską i zdrowy styl życia – mówi pan Robert. Jesteśmy też klubem dyskusyjnym – wspólnie poznającym literaturę i filmy o tematyce górskiej oraz organizujemy prelekcje i spotkania. Nie mówiąc już o wyjazdach górskich i rajdach pieszych.

Ten trudny czas kiedyś się przecież skończy, a my bierzmy się w garść i do roboty w odnajdywaniu siebie i tego co kochamy.