Brązowy Krzyż Zasługi dla Wójta Gminy Puławy

W czwartek, 22 października br. w uroczystej scenerii Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych. Wśród osób uhonorowanych znalazł się nasz wójt Krzysztof Brzeziński, który z rąk Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi.

Odznaczenie nadane przez Prezydenta RP jest wyrazem uznania dla całokształtu działalności zawodowej, kulturalnej i społecznej Krzysztofa Brzezińskiego, choć w sposób szczególny odnosi się do pracy samorządowej na stanowisku Wójta Gminy Puławy. W uzasadnieniu odznaczenia podkreślano m.in. realizację licznych inwestycji służących lokalnej społeczności, dbałość o kulturę i tradycję a także umacnianie współpracy międzynarodowej.

Warto wspomnieć, że nasz wójt jest laureatem także innych tytułów i odznaczeń, w tym m.in. Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP, Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”, Medalu Pamiątkowego Województwa Lubelskiego za zasługi na rzecz samorządu terytorialnego, tytułu „Pozytywnie Zakręcony” oraz wielu innych odznaczeń państwowych, resortowych, kombatanckich, w tym również zagranicznych.

{gallery}1225{/gallery}