Coraz bliżej do rozwiązania sprawy rzeki Klikawki

W poniedziałek, 14 września br. postawiono ważny krok na drodze ostatecznego rozwiązania problemu rzeki Klikawki. Tego dnia Wójt Gminy Puławy Pan Krzysztof Brzeziński wraz ze swoim Zastępcą Panem Norbertem Staszakiem uczestniczył w spotkaniu z Wicemarszałkiem Województwa Lubelskiego Panem Pawłem Nakoniecznym oraz Dyrektorem WZMiUW w Lublinie Panem Stanisławem Jakimiukiem. Wnioski płynące ze spotkania pozwalają optymistycznie spojrzeć na bliskie rozstrzygnięcie sprawy Klikawki.

Oczekiwaniem ze strony władz naszej gminy jest przeprowadzenie kompleksowego remontu koryta rzeki. Dokumentacja projektowa dla niezbędnych robót została już opracowana i według zapewnień Samorządu Województwa, remont zostanie zrealizowany w pierwszej połowie 2016 r. Biorąc pod uwagę aktualny stan rzeki widać jednak, że do tego czasu potrzebne będą bieżące prace, polegające w szczególności na wykoszeniu zarośniętego koryta Klikawki. Wójt gminy otrzymał zapewnienie, że do końca bieżącego roku WZMiUW przeprowadzi potrzebne prace a w najbliższych dniach powinny zostać wszczęte niezbędne procedury przetargowe.

Należy podkreślić, że odpowiedzialność za stan Klikawki oraz jej utrzymanie ponosi w całości WZMiUW, dlatego też zarówno bieżące prace jak i kompleksowy remont rzeki w przyszłym roku zostaną zrealizowane ze środków Województwa Lubelskiego, bez udziału finansowego Gminy Puławy.

{gallery}1182{/gallery}