Cuda nadwiślańskiej przyrody w obiektywie Grzegorza Sierockiego

Nazywam się Grzegorz Sierocki, mam 38 lat i od samego urodzenia mieszkam w Puławach. To właśnie fakt, że jestem mieszkańcem tego miasta wpłynął na moje zainteresowanie przyrodą. Gmina Puławy i okolice to teren szalenie bogaty przyrodniczo. Tocząca dostojnie swe wody Wisła, meandrujący Wieprz, starorzecza, jeziorka, a obok pola, łąki i lasy – to wszystko sprawia, że fauna i flora rozwija się tu bujnie. Szczególnym elementem środowiska są ptaki – latają, śpiewają, są barwne i różne pod względem wielkości. Ptaki są widoczne – choć nie zawsze z bliska i nie wszystkie. Skrzydlaci bracia mają w sobie pewien magnetyzm, który przyciąga. Warto te stworzenia podglądać i uwieczniać na zdjęciach. Dla mnie przebywanie w terenie, zdobywanie kolejnych trofeów „bezkrwawych łowów”, odkrywanie nowych miejsc to doskonałe hobby. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to doskonały relaks, a oczekiwanie na skrzydlatych modeli to z kolei wspaniała nauka cierpliwość i pokory.

Zachęcam gorąco do odnajdywania i obserwowania ptaków – gwarantuję, że są to niesamowite przeżycia, ale jednocześnie ostrzegam – hobby to jest silnie uzależniające…

{gallery}495{/gallery}