Filia biblioteczna w Leokadiowie uroczyście otwarta

W środę, 28 października br. nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Leokadiowie. Księgozbiór, który od 1982 r. znajdował się w domu prywatnym Państwa Marianny i Henryka Bachanków, został przeniesiony do świeżo wyremontowanych pomieszczeń w miejscowej szkole podstawowej.

Historia biblioteki z Leokadiowie sięga roku 1956 r. a jej założycielką była Pani Zofia Janusz. Przez blisko 60 lat swojej działalności filia kilkukrotnie zmieniała swoją lokalizację, by obecnie zająć trzy pomieszczenia w Szkole Podstawowej w Leokadiowie. Ich remont był jedną z tegorocznych inwestycji, zrealizowanych przez Urząd Gminy Puławy.

Wśród gości, którzy wzięli udział w uroczystym otwarciu nowej siedziby znaleźli się m.in. Pani Małgorzata Pieczykolan z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Panie Danuta Szlendak i Katarzyna Adamowska-Kane z Powiatowej Biblioteki Publicznej, dyrekcja i pracownicy miejscowej szkoły oraz przedstawiciele lokalnej społeczności. Swoje gratulacje na ręce Pań Zofii Małek i Mariany Bachanek złożył także wójt naszej gminy Pan Krzysztof Brzeziński.

Filia pozostaje do dyspozycji mieszkańców w każdy wtorek i czwartek w godz. 9:00 – 17:00 oraz w soboty w godz. 9:00 – 13:00.

Poniżej można pobrać prezentację, która opisuje historię powstania i działalności filii bibliotecznej w Leokadiowie. Zapraszamy do lektury.

{gallery}1238{/gallery}