1293e782eceafb991a10b4a0b2604bc6 M

Gmina Puławy i Wójt Krzysztof Brzeziński z wyróżnieniem "Inwestor na Medal"

Gmina Puławy, pod przewodnictwem Wójta Krzysztofa Brzezińskiego, została laureatem prestiżowego wyróżnienia „Inwestor na Medal”, przyznanego w tegorocznej, 18. edycji ogólnopolskiego konkursu Budowniczy Polskiego Sportu. Eksperci docenili dotychczasowe zaangażowanie w rozwój nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na terenie gminy, ze szczególnym uwzględnieniem budowy hali widowiskowo-sportowej w Górze Puławskiej.

Uroczysta Gala Sportowa Polska, podczas której wręczano wyróżnienia, odbyła się w środę, 25 października 2017 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Kolegium eksperckie nagrodziło najbardziej aktywne samorządy, inwestujące w budowę oraz modernizację obiektów sportowych i rekreacyjnych, najlepsze firmy z branży projektowo-budowlanej oraz osoby wspierające rozwój sportu dzieci i młodzieży. Wyróżniono inwestycje z całej Polski, odznaczające się najwyższymi walorami architektonicznymi, konstrukcyjnymi i użytkowymi, wzorcowe rewitalizacje obiektów sportowych i rekreacyjnych, a także m.in. najlepsze produkty, systemy, urządzenia i technologie w branży.

Gala przyciągnęła uwagę znanych osobistości ze świata sportu. W ceremonii wręczenia wyróżnień wzięli udział Andrzej Supron – mistrz świata i Europy oraz wicemistrz olimpijski w zapasach, Przemysław Babiarz – znany dziennikarz i komentator sportowy oraz Rafał Brzozowski – popularny piosenkarz, znany ze swojego zamiłowania do sportu. Na widowni zasiadała m.in. Pani Irena Szewińska – 7-krotna medalistka olimpijska, rekordzistka Polski, Europy i świata, uznawana za najlepszą lekkoatletkę w dziejach polskiego sportu.

W ostatnich latach samorząd Gminy Puławy aktywnie rozwijał infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Powstało m.in. trzynaście placów zabaw, wielofunkcyjne boiska sportowe w Górze Puławskiej i Zarzeczu, kompleks sportowy „Orlik” w Gołębiu czy sieć szlaków rowerowych i nordic walking. Na ukończeniu jest budowa drugiej w gminie hali widowiskowo-sportowej, która powstaje w ramach rozbudowy budynku szkolnego w Gołębiu.