3ad0a2e47111012ed7b783bac1559565 M

Gmina Puławy w czołówce najlepszych gmin Lubelszczyzny

Znamy wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2018. Gmina Puławy zajęła 18. miejsce, pozostając w ścisłej czołówce dwudziestu najlepszych samorządów w województwie lubelskim.

Ranking Gmin Lubelszczyzny opracowuje Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Urzędem Statystycznym w Lublinie. Ideą przedsięwzięcia jest wyróżnienie gmin, które wyróżniają się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie woj. lubelskiego. Ocenie poddawane są wszystkie gminy z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Wyniki oparte są o 12 wskaźników mierzących m.in. potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej.

Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji Rankingu nastąpiło 6 grudnia br. Wyróżnienie, w imieniu samorządu Gminy Puławy, odebrał Wójt Krzysztof Brzeziński.