6e4a2dcf02a1ca77fb3773e2f6b638d0 M

Gmina Puławy w projekcie e-Mocni: zapraszamy mieszkańców na bezpłatne szkolenia!

Przypominamy, że wciąż trwa rekrutacja do projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” w naszej gminie. W Górze Puławskiej sformowały się już pierwsze grupy szkoleniowe, które niebawem rozpoczną szkolenia. Czekamy na kolejnych, chętnych mieszkańców także z pozostałych miejscowości!

TEMATY:

Każdy może skorzystać z takich szkoleń, których najbardziej potrzebuje. Obecnie do wyboru jest blisko 20 tematów w następujących obszarach:

 • praca i rozwój zawodowy (jak napisać CV i list motywacyjny, co można zyskać, zakładając profil na portalach LinkedIn czy Goldenline);
 • relacje z bliskimi (jak założyć konto na Facebooku, w jaki sposób sprawdzać oceny dziecka w dzienniku elektronicznym, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz rodziny w sieci);
 • edukacja (jak wspólnie z innymi zaplanować działania czy stworzyć prezentację, używając konta Google);
 • (jak znaleźć ciekawy koncert czy wystawę w swojej okolicy, jak kupować w sieci bilety na spektakle, w jaki sposób legalnie oglądać filmy);
 • zdrowie (jak zapisać się przez internet do lekarza, jak sprawdzić swoje miejsce w kolejce do sanatorium, gdzie w sieci dowiedzieć się więcej o lekach);
 • finanse (jak przez internet sprawdzić stan konta, zrobić przelew czy założyć lokatę, w jaki sposób płacić kartą, jak oszczędzać i kontrolować domowy budżet);
 • religia i potrzeby duchowe (jak kontaktować się ze swoją parafią z pomocą internetu, jak korzystać
  ze stron informacyjnych cmentarzy, jak nawiązać kontakt z grupami zainteresowanymi pielgrzymowaniem);
 • sprawy codzienne (w jaki sposób rozliczyć PIT przez internet, do czego wykorzystywać na co dzień dysk Google, jak wysłać list lub paczkę bez odwiedzania poczty);
 • zaangażowanie obywatelskie (skąd czerpać informacje o swojej miejscowości, jak sprawdzić, co robią posłowie i posłanki wybrani z danego okręgu, w jaki sposób włączyć się w działania organizacji pozarządowych).

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

W naszej gminie szkolenia są przeznaczone dla osób powyżej 34. roku życia. Polecamy je szczególnie osobom planującym zmianę pracy, tym, którzy chcieliby nauczyć się czegoś nowego, mają kłopoty z domowymi finansami i dzięki internetowi mogliby zaoszczędzić pieniądze. A także osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami czy tym, które dotychczas nie korzystały z sieci (dla tych ostatnich przeznaczone jest dodatkowe szkolenie „Pierwsze kroki z komputerem”).

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Szkolenia są bezpłatne. Odbywają się w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Gmina Puławy dołączyła do tej inicjatywy jako jedna ze 101 gmin z całej Polski.

Aby wziąć udział w szkoleniach należy wypełnić ankietę zgłoszeniową, która można otrzymać bezpośrednio w Urzędzie Gminy Puławy lub pobrać poniżej. Gotową ankietę należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres Urzędu (ul. Dęblińska 4, 24-100 Puławy).

Szkolenia będą odbywały się na terenie całej gminy. Planujemy wykorzystanie bibliotek, szkół i świetlic wiejskich, w zależności od liczby mieszkańców zainteresowanych szkoleniami w danej miejscowości. Kolejnym krokiem będzie ustalenie terminów szkoleń (będą zależne m.in. od tego, w jakim tempie będą zbierać się grupy szkoleniowe). Poprowadzą je Michał Kramarczyk i Grzegorz Kamela – trenerzy, którzy mają już za sobą intensywne przygotowanie do tego zadania, dzięki warsztatowi w ramach projektu „e-Mocni”.

Realizację szkoleń koordynuje Kamil Lewandowski, który na co dzień pracuje w Urzędzie Gminy Puławy. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: 512 320 945, kamil.lewandowski@pulawy.gmina.pl

WIĘCEJ INFORMACJI:
www.e-mocni.org.pl
fb.com/emocniPL

e MOCNI finansowanie kolor

Projekt „e-Mocni” jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Za jego wdrożenie odpowiada partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja (partner wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. 

Pobierz załącznik: Ankieta_e_mocni_1