Koncert dla Nelki

Gramy dla Nelki w rocznicę Bitwy Warszawskiej! Koncert i aukcja

Razem z wielkim świętem wiktorii Bitwy Warszawskiej zbliża się również 102. rocznica pobytu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Puławach, gdzie w Pałacu Czartoryskich, przy zabytkowym, znajdującym się tu do dziś stole, opracowywał plany Bitwy Warszawskiej. To stąd 15 sierpnia 1920 roku Piłsudski wydał rozkaz podjęcia zwycięskiej ofensywy przeciw najazdowi bolszewickiemu. W tym roku chcemy, aby tą rocznicą żyło całe miasto i aby o puławskim – ważnym epizodzie, dowiedzieli się wszyscy mieszkańcy. Historia pobytu Józefa Piłsudskiego w Puławach i fakt, że w jego trakcie m.in. podał do chrztu dziecko – Józia Minkiewicza, wciąż są bardzo mało znane i celebrowane.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich do sali balowej Pałacu Książąt Czartoryskich w Puławach na koncert Norberta “Smoły” Smolińskiego – muzyka, kompozytora, wokalisty i autor tekstów. Założyciela zespołu Contra Mundum.
Wydarzenie połączone będzie z AKCJĄ POMOCY dla małej Nelci. W przerwach koncertu odbędzie się aukcja dzieł sztuki z której dochód w całości przekazany zostanie na leczenie dziewczynki.
WSTĘP NA KONCERT JEST WOLNY! DO ZOBACZENIA!
Wydarzenie połączone będzie z akcją pomocy dla małej Nelci. W przerwach koncertu odbędzie się aukcja dzieł sztuki z której dochód w całości przekazany zostanie na leczenie dziewczynki.
WSTĘP NA KONCERT JEST WOLNY!
Zbieramy fanty na licytację. W akcję włączył się już m.in. Michał Wiśniewski, który przekazał trzy płyty z autografami.
Apelujemy do Was o przekazywanie kolejnych przedmiotów na licytację.

Nelcia potrzebuje naszej pomocy!

“Nelcia ma 2,5 roku i obecnie mierzy 75 cm, urodziła się z rzadką chorobą genetyczną achondroplazją. Choroba ta objawia się skróceniem kończyn górnych i dolnych oraz obniżonym napięciem mięśniowym. Aktualnie Nelcia wymaga codziennej rehabilitacji i wizyt u wielu specjalistów. Przygotowujemy się do szeregu operacji wydłużania kończyn, które przeprowadzi dr Paley w “Paley European Institute ” w Warszawie. Na dzień dzisiejszy to koszt ponad 1 mln zł. To wszystko to dla nas zbyt duże koszty, dlatego każda ofiarowana złotówka jest na wagę złota.
Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!”
Rodzice Kinga i Michał Wychodzcy
Zachęcamy do współpracy osoby, firmy i instytucje chcące włączyć się w organizację wydarzenia.
Kontakt: Marcin Mizera, tel. 541 087 747.
https://www.siepomaga.pl/dla-nelki
“Chcielibyśmy, by nigdy nikt nie oceniał Neli przez pryzmat jej choroby. Zrobimy wszystko, by pomóc naszej córeczce, będziemy szukać wsparcia wszędzie – by tylko była szczęśliwa. Operacja, która może uratować jej sprawną przyszłość, została wyceniona na ponad milion złotych. Czy pomożesz nam w tej ciężkiej walce?
Urodziła się z taka malutka i bezbronna… Z niezwykle rzadką chorobą genetyczną – achondroplazją. Mimo że ma już dwa i pół roku mierzy tylko 75 centymetrów. Choroba objawia się skróceniem kończyn górnych i dolnych, większym obwodem główki oraz obniżonym napięciem mięśniowym. Nela jest rehabilitowana, korzystamy z pomocy wielu specjalistów, jednak nic nie pomoże jej tak skutecznie, jak operacja.”