a

Zakłady Mięsne “Dobrosławów” Henryk Amanowicz wśród 100 Najcenniejszych Polskich Firm Rodzinnych!

W przygotowanym zestawieniu firma Zakłady Mięsne “Dobrosławów” Henryk Amanowicz zajęła bardzo wysokie 9 miejsce. W rankingu pierwsze miejsce przypadło przedsiębiorstwu BLACK RED WHITE S.A.

Ranking Najcenniejszych Firm Rodzinnych został on opracowany przez Dun & Bradstreet we współpracy z redakcją „Forbesa”. Była to już V edycja przedsięwzięcia. Firmy klasyfikowane były w dwóch kategoriach: z przychodami do 100 mln zł rocznie oraz powyżej tej kwoty. W zestawieniu mogły zostać uwzględnione przedsiębiorstwa, w których przynajmniej dwóch udziałowców łączą więzy rodzinne oraz w ich posiadaniu znajduje się minimum 50 proc. plus 1 udział a także istnieją nieprzerwanie od 8 lat. Dodatkowo firmy musiały w roku 2020 wykazać się przychodem nie mniejszym niż 10 mln zł netto, regularnie wykazać się dodatnim wynikiem finansowym, nie znajdować się w upadłości i likwidacji, być w dobrej kondycji finansowej, cieszyć się nieposzlakowaną opinią.

Panu Henrykowi Amanowiczowi i całej Rodzinie serdecznie gratulujemy! Życzymy Państwu dalszych sukcesów i dynamicznego rozwoju!

Źródło: www.forbes.pl