I przełajowy bieg „SKOKI po ZDROWIE”

Mamy dla Państwa bardzo ciekawą propozycję lokalnego biegu przełajowego. 21 czerwca 2014 roku w miejscowości Skoki koło Dęblina odbędzie się I bieg przełajowy „SKOKI po ZDROWIE”. Prócz biegów organizatorzy przygotowali mnóstwo innych atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Poniżej znajdziecie więcej szczegółów dotyczących imprezy. 

I przełajowy bieg „SKOKI po ZDROWIE” na dystansie 10 km oraz 5 km. Sobota 21.06.2014 roku, miejscowość SKOKI koło Dęblina.

Zasadniczym celem organizowanego biegu jest promowanie zdrowego trybu życia oraz zachęta do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, a w szczególności joggingu. Dodatkowo pragniemy spopularyzować inne najprostsze oraz najbardziej naturalne formy ruchu dla zdrowia w tym: aerobik, taniec, fitness, piłkę nożną, spływy kajakowe. Pokazać to, co my jako mieszkańcy ujścia Wieprza, mamy do zaprezentowania i zaoferowania w ramach popularyzacji sportu i zdrowego trybu życia.

Dodatkowo organizowana przez nas impreza ma na celu promocję turystyczną regionu, prezentację miejscowego dorobku ludowego, popularyzowanie kultury regionu Lubelszczyzny poprzez promocję walorów krajoznawczych i przyrodniczych. Imprezie obok biegu głównego towarzyszyć będą liczne imprezy sportowe, prezentacje, zabawy i konkursy dla dzieci, pokazy sportowe mistrzów, spływ kajakowy. Jest to doskonała okazja do integracji środowisk zajmujących się promocją zdrowego stylu życia z naszego regionu.

Impreza skierowana jest do szerokiego kręgu mieszkańców powiatu ryckiego oraz puławskiego. Pragniemy, by wpisała się na stałe w kalendarz imprez sportowych regionu. Miejscowość Skoki leży na granicy powiatów i województwa, docelowo będzie to projekt tzw. transgraniczny, do którego gościnnie będziemy chcieli zapraszać kolejne powiaty, mając nadzieję na owocną i przyjemną współpracę.

Rejestracji na bieg można dokonać elektronicznie na stronie organizatora http://skokipozdrowie.pl

Informacja zamieszczona na prośbę organizatorów.