IV Spotkanie Noworoczne w Gminie Puławy – relacja

17 stycznia br. już po raz czwarty przedstawiciele samorządu, instytucji, biznesu oraz środowisk kulturalnych i społecznych naszej gminy spotkali się by wspólnie podsumować kolejny rok swojej działalności.

Zgodnie z przyjętym zwyczajem, Spotkanie Noworoczne w Gminie Puławy organizowane jest naprzemiennie, po prawej i po lewej stronie Wisły. W tym roku odbyło się w Gołębiu. Salę świetlicy wiejskiej po brzegi wypełnili przybyli goście, wśród których znaleźli się m.in. parlamentarzyści, samorządowcy wszystkich szczebli, przedstawiciele wielu instytucji, przedsiębiorcy, prezesi OSP, twórcy ludowi, radni, sołtysi, kierownicy i pracownicy urzędu oraz gminnych jednostek organizacyjnych.  Ci, którzy z różnych przyczyn nie mogli być obecni, przesłali listy gratulacyjne, jak m.in. Minister Włodzimierz Karpiński oraz parlamentarzyści: Henryk Smolarz, Magdalena Gąsior Marek i Małgorzata Sadurska. W roli prowadzącej Spotkanie Noworoczne wystąpiła Pani Teresa Woszczek – Sekretarz Gminy Puławy.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie okolicznościowe Wójta Gminy Puławy Pana Krzysztofa Brzezińskiego. Następie dokonano podsumowania rocznej działalności samorządu gminnego w formie prezentacji multimedialnej, którą poprowadził Z-ca Wójta Gminy Pan Paweł Kamola. Prezentację można pobrać poniżej. Najważniejszym punktem w programie było jednak wręczenie wyróżnień „Zasłużony dla Gminy Puławy”. Od 2012 r. prestiżową statuetką uhonorowano 8 osób i podmiotów, a w tym roku do tego zaszczytnego grona dołączyli: Pan Zdzisław Urbanek, Towarzystwo Przyjaciół Gołębia, Kabaret „Babeczki” i Śpiewające Seniorki z Gołębia, firma REAL S.A., Zakład Betoniarski Sławomira Nowaka oraz Przedsiębiorstwo „Trans-syp” Dariusza Omilianowicza.

Kolejne punkty programu przeplatały występy wokalne w wykonaniu Natalki Kosmowskiej, Martyny Korzeniowskiej oraz Natalii „Ivy” Cieloch. Uczniowie i absolwentka szkół z Gołębia, przygotowani przez Panią Dorotę Jabłońską i Agnieszkę Maj, zaprezentowali również spektakl pt. „Cudze chwalicie a swego nie znacie”.

Miłe akcenty miały miejsce na koniec spotkania, kiedy głos zabierali zgromadzeni goście. Wójt Gminy Puławy Pan Krzysztof Brzeziński został uhonorowany Odznaką za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych nadaną przez Zarząd Główny w Warszawie oraz Odznaką „Zasłużony dla Związku Inwalidów Wojennych RP” nadaną przez Zarząd związku w Lublinie. Pani Kazimiera Krawczyk z Baranowa wręczyła wójtowi ręcznie haftowany herb gminy, podobnie jak Pan Tadeusz Dymkowski, który swój upominek wyrzeźbił w piaskowcu.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim przybyłym oraz osobom, które zaangażowały się w organizację IV Spotkania Noworocznego w Gminie Puławy, a w szczególności dyrekcji i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, druhom OSP w Gołębiu, wokalistkom, aktorom spektaklu, Pani Dorocie Jabłońskiej, Pani Agnieszce Maj i Panu Dariuszowi Kosmowskiemu.

 

Pobierz prezentację z IV Spotkania Noworocznego w Gminie Puławy (.pdf – 12,2 mb)

{gallery}432{/gallery}