1460x616

Komunikat w sprawie zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody z ujęcia w Górze Puławskiej

Grupa Utrzymania Wodociągów i Kanalizacji w Górze Puławskiej informuje, że po dezynfekcji sieci wodociągowej przeprowadzonej w dniach 22-29.09.2021 r. w badaniach jakości wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Góra Puławska z dnia 04.10.2021 r. zaopatrującego miejscowości: Anielin, Bronowice, Dobrosławów, Góra Puławska, Góra Puławska-Kolonia, Janów, Jaroszyn, Kajetanów, Klikawa, Kochanów, Kowala, Leokadiów, Łęka, Opatkowice, Pachnowola, Piskorów, Polesie, Sadłowice, Smogorzów, Sosnów, Tomaszów oraz Zarzecze nadal stwierdzono zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody.

Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu.

Przegotowania wymaga woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Uwaga: wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2017 poz. 2294). W przypadku dezynfekowania wody chlorem lub jego związkami dopuszczalne stężenie chloru wolnego w wodzie w punkcie czerpalnym u konsumenta nie może przekraczać 0,3 mg/l.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Komunikat