XIX OKTP Puławy

Konkurs “O Pierścień Księżnej Izabeli” już w tę sobotę

Wielkie taneczne święto Puław już w tę sobotę. Na parterze gmachu Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” wystąpi 95 znakomitych par turniejowych, prezentując piękno tańców polskich w formie towarzyskiej. Emocji z pewnością nie zabraknie. Konkurs „O Pierścień Księżnej Izabeli” od lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych Puław i okolic. Jego celem jest popularyzacja niematerialnego dziedzictwa kulturowego, zawartego w polskich tańcach narodowych.

W zmaganiach udział wezmą zespoły m. in. z Warszawy, Siemiatycz, Olsztyna, Katowic, Dobczyc, Poznania, Lublina, Wronek czy Torunia. Mieszkańcy powiatu puławskiego będą mogli trzymać kciuki za gospodarzy konkursu – pary turniejowe Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”.

Tegoroczny konkurs, z uwagi na sytuację epidemiczną, odbędzie się w skróconej formie. Uroczyste otwarcie oraz start pierwszego bloku konkursowego rozpocznie się o godz. 9:30. Od godz. 16:00 będzie trwał drugi blok konkursowy, który zakończy zmagania taneczne.

Sędzią głównym konkursu będzie Jan Łosakiewicz, wiceprzewodniczący polskiej sekcji światowej organizacji CIOFF.

Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisja na żywo będzie dostępna za pośrednictwem kanału YouTube Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Zapraszamy do oglądania online i kibicowania!

Organizatorami Konkursu są Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” i Towarzystwo Inicjatyw Własnych „Inspiracje”.

Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Lubelskiego.
Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Puławy – Paweł Maj, Starosta Puławski – Danuta Smaga, Wójt Gminy Puławy – Krzysztof Brzeziński oraz Prezydent Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® – Jerzy Chmiel.