Konkurs recytatorski "Poezja ks. Jana Twardowskiego"

W czwartek, 14 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się 14. edycja powiatowego konkursu recytatorskiego “Poezja ks. Jana Twardowskiego”, orgnizowanego przez Publiczne Gimnazjum w Górze Puławskiej.

Tegoroczny konkurs był wyjątkowy z wielu względów. Od kilku miesięcy gimnazjum w Górze Puławskiej nosi imię ks. Jana Twardowskiego, a już niebawem – 1 czerwca br. – będzie obchodzona 100 rocznica urodzin księdza Jana

W zmaganiach wzięło udział 20 uczniów szkoł gimnazjalnych z Żyrzyna, Gołębia, Góry Puławskiej, Puław, Kurowa i Zarzecza. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a młodzi recytataorzy wykazali się wyjątkową wrażliwością i umiejętnością interpretacji poezji ks. Twardowskiego. Nagrodą specjalną Wójta Gminy Puławy został uhonorowany Daniel Mazur, reprezentujący POK “Dom Chemika”.

{gallery}1050{/gallery}