Kto zasłużył się Gminie Puławy?

17 marca 2011 r. Rada Gminy Puławy podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia wyróżniania “Zasłużony dla Gminy Puławy”, które nadawane jest jako wyraz uznania za wybitne osiągnięcia mające znaczenie dla Gminy Puławy i jej mieszkańców.

Wyróżnienie może być nadane osobie fizycznej, organizacji pozarządowej, innej osobie prawnej oraz jednostce organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej w zakresie działalności gospodarczej, społecznej, ochrony zdrowia, oświaty, kultury, nauki i sztuki, kultury fizycznej i sportu, promocji gminy oraz inicjatyw gminnych.

Prawo zgłaszania wniosków o nadanie wyróżnienia posiadają:

• stali mieszkańcy Gminy Puławy w liczbie co najmniej 50 osób,
  • statutowe władze organizacji społecznych i pozarządowych,
  • radni w liczbie co najmniej 1/3 ustawowego składu Rady Gminy,
  • Wójt Gminy Puławy.

Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania kandydatów, którzy przez swoją pracę, poświęcenie i zangażowanie w sprawy gminy i jej mieszkańców zasługują na wyróżnienie “Zasłużony dla Gminy Puławy”. Wzór wniosku o nadanie wyróżnienia znajduje się do pobrania poniżej.