Kultura naszą mocną stroną…

W czwartek, 23 października br. w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbył się XIV Powiatowy Dzień Kultury. Spotkanie było okazją do uhonorowania osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla rozwoju i promocji kultury Ziemi Puławskiej, a także wręczenia nagród laureatom konkursów towarzyszących PDK.

Z satysfakcją informujemy, że wśród wyróżnionych doroczną nagrodą Starosty Puławskiego w dziedzinie kultury znalazło się dwoje mieszkańców naszej gminy – Pani Dorota Jabłońska i Pan Tadeusz Dymkowski.

Nie obyło się bez nagród także w konkursach, zorganizowanych w ramach tegorocznego Powiatowego Dnia Kultury. W konkursie twórczości artystycznej, w kategorii rzeźbiarstwo I miejsce zdobył Pan Tadeusz Dymkowski, który swoją pracę – płaskorzeźbę herbu Powiatu Puławskiego, wspólnie z Wójtem Gminy Puławy uroczyście przekazał na ręce Starosty Puławskiego. W kategorii plastyka obrzędowa, zdobnictwo wnętrz i garncarstwo wyróżnienie zdobyła Pani Dorota Jabłońska, zaś w kategorii malarstwo I miejsce zajęła Pani Dorota Opolska-Maksym.

W konkursie wydawnictw regionalnych w kategorii wydawnictwo historyczne II miejsce zajęła publikacja autorstwa Pani Agnieszki Maj pt. “O weselu, które nie zejdzie ze sceny”, wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Gołębia. W kategorii wydawnictwa pozostałe I miejsce zdobyła książka pt. “Gmina Puławy – Owocnie nad Wisłą” pod redakcją Pani Grażyny Hołubowicz-Klizy, wydana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Górze Puławskiej. W kategorii foldery turystyczne III miejsce zajął folder promocyjny “Truskawkowy Raj w Gminie Puławy” pod redakcją Pana Kamila Lewandowskiego, wydany przez Urząd Gminy Puławy.

Pragniemy pogratulować wszystkim laureatom i podziękować za Waszą pracę i zaangażowanie, które stanowią istotny wkład w rozwój kultury Gminy Puławy i całego powiatu.

{gallery}856{/gallery}