774ce6b80ba4b8524484e608bb0e9318 M

Licealiści z "Batorego" z wizytą w Gminie Puławy

Kilkunastoosobowa grupa uczniów klasy II „a” Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Lublinie gościła w piątek, 27 października 2017 r. w Gminie Puławy. Młodzieży towarzyszył Ksiądz Dyrektor Andrzej Zelek SAC, Pani Profesor Jadwiga Kozdra oraz Pani Profesor Jadwiga Lis.

Podczas wizyty w Urzędzie Gminy, uczniowie wzięli udział w wyjątkowej lekcji samorządności i zaangażowania obywatelskiego. Dyskutowali z Wójtem Krzysztofem Brzezińskim i pracownikami urzędu o podstawach funkcjonowania wspólnoty samorządowej oraz wyzwaniach i troskach, jakie spoczywają na barkach gmin i ich włodarzy. Młodzież zadawała wnikliwe i bardzo dojrzałe pytania.

Kolejnym punktem pobytu był Puławski Park Naukowo-Technologiczny, gdzie uczniowie wzięli udział m.in. w warsztatach z preparatyki kosmetyków, poprowadzonych przez członków Studenckiego Koła Naukowego „Bioaktywni”.

Finałem podróży po gminie był Gołąb, w którym młodzież odwiedziła Izbę Produktu Lokalnego oraz zwiedziła sakralne skarby renesansu lubelskiego – Kościół parafialny i Dom Loretański – pod przewodnictwem Proboszcza Ks. Jerzego Węzki.