3f014ec0c76dec9472ea85e089b96881 M

Misterium Męki Pańskiej w Gołębiu

Jednym ze zwyczajów związanych z obchodami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego są misteria – widowiska teatralne przedstawiające historię męki i śmierci Jezusa Chrystusa. W sobotni wieczór, 6 kwietnia 2019 r. ujmującą sztukę pasyjną można było podziwiać w Gołębiu.

W renesansowych murach miejscowej świątyni pw. św. Floriana i św. Katarzyny wystąpiła grupa teatralna z Mosznej, której towarzyszył Chór „Szczygiełki Feniks” z Poniatowej. Kierownikiem artystycznym widowiska była Pani Anna Karwat. Odgrywane przez aktorów, poruszające sceny męki Pańskiej przeplatał chóralny śpiew. Dopełnieniem sztuki były kunsztownie wykonane kostiumy wzorowane na strojach z epoki. Wzruszający spektakl zachwycał kunsztem artystycznym i z pewnością na długo pozostanie w pamięci zgromadzonej publiczności.