20220325 102619

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

Pod takim tytułem odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zawody przeprowadzono w II kategoriach – uczniów klas I-IV szkoły podstawowej oraz uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej. Konkurs był zarazem eliminacjami na szczeblu gminnym do zawodów na poziomie powiatu puławskiego.

W eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” zwyciężyły Amelia Szwat ze Szkoły Podstawowej w Bronowicach (grupa I – uczniowie klas I-IV szkoły podstawowe) oraz Milena Kurpiel (grupa II – uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowe) ze Szkoły Podstawowej w Opatkowicach.
W eliminacjach konkursu, łącznie wzięło udział 15 dzieci z niemalże wszystkich szkół podstawowych w Gminie Puławy. Poziom zmagań był bardzo wysoki. Dlatego o końcowej klasyfikacji musiała decydować dogrywka. Na szczęście, tak naprawdę nie było przegranych, bowiem wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Na najlepszych czekały także dyplomy i nagrody rzeczowe.
Zwycięzcy Konkursu – Milena Kurpiel oraz Amelia Szwat będą reprezentować Gminę Puławy podczas zawodów na szczeblu powiatowym. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy bardzo wysokiej wiedzy na temat zapobiegania pożarom.

Zwycięzcy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
Grupa I – uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej
1. Amelia Szwat – Szkoła Podstawowa w Bronowicach
2. Amelia Kurpiel – Szkoła Podstawowa w Opatkowicach
3. Przemysław Winsztal – Szkoła Podstawowa w Zarzeczu

Grupa II – uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej
1. Milena Kurpiel – Szkoła Podstawowa w Opatkowicach
2. Kacper Pyszczak – Szkoła Podstawowa w Bronowicach
3. Weronika Kurpiel – Szkoła Podstawowa w Opatkowicach