7d47e60ff5ebcf6908e43e544312d14c M

"Młodzież zapobiega pożarom" – eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Gminie Puławy

Po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Puławy sprawdzili swoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej. We wtorek, 27 lutego 2018 r. w Urzędzie Gminy Puławy odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W konkursie uczestniczyło 22 uczniów, podzielonych na dwie grupy wiekowe. W pierwszej, obejmującej uczniów klas od I do VI szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Lena Szymanek ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Gołębiu. Drugie miejsce zajęła Patrycja Matysiak ze Szkoły Podstawowej w Leokadiowie, zaś trzecie – Krystian Jasik ze Szkoły Podstawowej w Opatkowicach.

Drugą grupę tworzyli uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Tu największą wiedzą wykazała się Hanna Kozak z Gimnazjum im. Kanclerza Koronnego Jerzego Ossolińskiego w Gołębiu. Na drugim miejscu uplacował się Wiktor Linek ze Szkoły Podstawowej w Borowej a na trzecim Krystian Pyra z Gimnazjum w Gołębiu.

Zmaganiom uczestników pilnie przypatrywało się jury w składzie: Paweł Kamola, Teresa Maj, kpt. Łukasz Wiejak z Komedy Powiatowej Straży Pożarnej w Puławach, Jarosław Chmielewski i Beata Niemiec.

Wszystkim uczniom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy a zwycięzcom życzymy powodzenia w zmaganiach na szczeblu powiatowym. Podziękowania kierujemy do nauczycieli, pod okiem których dzieci przygotowywały się do konkursu.