fc4d225002b81b4e057481ed73fb55d0 M

Narodowe Czytanie w Gminie Puławy

W sobotę 2 września br. społeczność naszej gminy po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

Do wspólnego czytania tegorocznej lektury, którą było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zaprosili: Wójt Gminy, Biblioteka Publiczna, Dom Kultury, Towarzystwa Przyjaciół Góry Puławskiej i Gołębia oraz Szkoły Podstawowe i Gimnazjalne w Gołębiu i Górze Puławskiej.

W związku z niesprzyjającą pogodą, akcję przeprowadzono w pomieszczeniach Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Puławskiej i Strażnicy OSP w Gołębiu.

W role postaci I Aktu dramatu St. Wyspiańskiego wcielili się między innymi Wójt Gminy, radni, sołtysi, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie miejscowych szkół, lekarze, bibliotekarze, pracownicy domu kultury oraz przybyli mieszkańcy.
Czytający w radosnej i przyjaznej atmosferze na nowo odkrywali walory dramatu, przypominając sobie niepowtarzalny nastrój Wesela, wyjątkowych bohaterów, jego refleksyjność, ironię i cięty język.

Organizatorzy zadbali o ciekawą scenografię, w której dominowały czapki krakowskie, pawie pióra czy chochoły – jedne z ważniejszych symboli dramatu.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe egzemplarze Wesela z okolicznościowymi pieczęciami.