Plakat Narodowe Czytanie

Narodowe czytanie w Górze Puławskiej już 12 września!

Wielkimi krokami zbliża się wielka uroczystość dla wszystkich miłośników literatury polskiej, a mowa o Narodowym Czytaniu, które już po raz 12. jest organizowane w naszym kraju. Tym razem zanurzymy się w lekturze “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Powieści, którą porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza i dzieła, które jest jednym z  najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujących tematykę Powstania Styczniowego. Spotkajmy się razem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Puławskiej, by wspólnie uczcić tę ważną dla nas wszystkich publikację. Zapraszamy Państwa 12 września, we wtorek o godz. 16.00 do siedziby naszej biblioteki!

Każdy, kto aktywnie włączy się w uroczystość “Narodowego Czytania” otrzyma egzemplarz powieści Elizy Orzeszkowej opatrzony pamiątkową pieczęcią. Na miejscu zapewniamy także napoje, kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Wydarzenie organizowane jest we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Żołnierzy 2 Dywizji Piechoty 1 Armii Wojska Polskiego w Górze Puławskiej. Zapraszamy!