Nasza gmina przyjazna oświacie i jej pracownikom. Wyróżnienie w VI edycji Rankingu ZNP

Już po raz szósty Zarząd Okręgu Lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego zorganizował ranking, w którym doceniane są jednostki samorządowe, realizujące we wzorowy sposób zadania oświatowe. Tegoroczna edycja była szczególna, bowiem zbiegła się z jubileuszem 110. Lecia istnienia ZNP. Z przyjemnością informujemy, że Gmina Puławy po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych, otrzymując wyróżnienie „Samorząd Przyjazny Oświacie i jej Pracownikom”.

W rankingu zostały wyróżnione samorządy, które wykonują zadania oświatowe w sposób podkreślający rangę oświaty w procesie nauczania i wychowania młodego pokolenia Polaków. Uroczysta gala podczas której ogłoszono wyniki tegorocznej edycji odbyła się w czwartek, 29 października br. w Lublinie. Nagrodę w imieniu Gminy Puławy odebrał nasz wójt Krzysztof Brzeziński.

Warto przypomnieć, że w poprzednich latach nasz samorząd był już laureatem w rankingu ZNP. W 2012 r. otrzymał wyróżnienie, a w 2013 r. nagrodę główną i statuetkę „Samorząd Przyjazny Oświacie i jej Pracownikom”. Sukcesy te są niewątpliwie wynikiem skutecznych działań na rzecz oświaty, podejmowanych przez władze samorządowe.

{gallery}1243{/gallery}