received 1088477921933666

Nie wrzucajmy śmieci do kanalizacji!!!

Po raz kolejny zwracamy się do Państwa z apelem o niewrzucanie śmieci i odpadków do kanalizacji. Notorycznie zdarza się, że do kanalizacji są spuszczane pampersy, chusteczki nawilżające, rękawiczki ochronne czy części zwierząt!!! Śmieci powodują liczne awarie pomp, które tłoczą ścieki do oczyszczalni w Puławach.

Ostatnia poważna awaria miała miejsce w tym tygodniu w miejscowości Gołąb. Ktoś do kanalizacji wrzucił worki foliowe, które unieruchomiły pompę przepompowującą ścieki. Usunięcie awarii trwało kilka godzin. W przypadku konieczności wyłączenia pomp na dłuższy okres czasu, może okazać się konieczne wstrzymania dostaw wody do poszczególnych miejscowości. W przeciwnym przypadku, mogłoby dojść np. do wybijania kanalizacji na ulicach i posesjach.