Nowe auto w służbie OSP Bronowice

W minioną sobotę, 24 października br. druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bronowicach odebrali od wykonawcy nowy, lekki samochód pożarniczo-gaśniczy. To kolejny pojazd, który w ostatnich latach wszedł do służby w gminnych zastępach OSP. Zakup był możliwy dzięki owocnym staraniom naszego wójta Krzysztofa Brzezińskiego o dotację z Zarządu Głównego ZOSP RP.

Samochód zbudowano na platformie Opla Movano. Został on wyposażony w wysokoprężny silnik o pojemności 2299 cm3 i mocy 163 koni mechanicznych, który jest w stanie rozpędzić auto do 152 km/h. W pojeździe zainstalowano specjalistyczne wyposażenie, niezbędne w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych m.in. wyciągarkę, agregat wysokociśnieniowy wodno-pianowy o wydajności 50 l/min oraz zbiornik na 200 litrów wody. Nowy samochód zastąpi wysłużonego “Żuczka”, którym dotychczas dysponowała jednostka.

Wykonawcą zabudowy pojazdu jest firma Dragon S.C. z Dąbrowy Górniczej. Całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł 168 890,00 zł, z czego znaczną cześć tj. 50 000,00 zł stanowiły środki dotacji pozyskanej z ZG ZOSP RP.

{gallery}1227{/gallery}