Progream IV „Bieg dla Niepodległej. Ku wolności” i wspólne śpiewanie pieśni legionowych z Jolą SIP

Nowy termin IV „Biegu dla Niepodległej. Ku wolności” i wspólne śpiewanie pieśni legionowych z Jolą SIP

UWAGA! BIEG ZOSTAJE PRZEŁOŻONY NA NIEDZIELĘ 13 GRUDNIA. Program wydarzenia pozostaje bez zmian. Walczyliśmy do końca, aby “Bieg dla Niepodległej” odbył się w niedzielę 15 listopada. Dzisiaj jednak tj. 7 listopada weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 listopada zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

https://www.gov.pl/web/sport/nowe-regulacje-dotyczace-organizacji-imprez-i-zawodow-sportowych?fbclid=IwAR26p4umVjHrQqtZncVl4j-V2a_Czt2eMJyMTTlrFMaTb489Oy_FEG_9yww

W rozporządzeniu tym znalazł się następujący przepis:

“13a. Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na biegach lub jeździe na rowerze, z wyjątkiem organizowanych przez polski związek sportowy lub pozostających w bezpośrednim związku z prawami wyłącznymi polskiego związku sportowego, o których mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie.”

W tej sytuacji realizacja naszego wydarzenia w wyznaczonym terminie stała się niemożliwa. Prawa łamać nie zamierzamy. Podkreślamy jednak, że bieg nie zostaje odwołany, tylko przeniesiony na niedzielę 13 grudnia. Program imprezy pozostaje taki sam. Obecna lista zawodników oraz wpłaty tych osób zostaną automatycznie przeniesione na dzień 13 grudnia br. Wszyscy uczestnicy otrzymają stosowną informację o zmianie daty wydarzenia.

Decyzja trudna. Do końca robiliśmy wszystko, aby wydarzenie się odbyło. Niestety – jak sami dobrze wiecie – obecna sytuacja nie pozostawia nam innego wyboru. Przypominamy, że IV “Bieg dla Niepodległości. Ku wolności!” wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przypadające na lata 2018 – 2022.

Wierzymy głęboko, że uda się nam spotkać, pobiec i wspólnie świętować w niedzielę 13 grudnia! Tymczasem, dbajmy o siebie i innych, bo zdrowie jest najważniejsze!

Chcesz wziąć udział w IV edycji “Biegu dla Niepodległej. Ku wolności!”

Napisz: mmizera.media@gmail.com, tel. 514 087 747.

 

Przygotowane zostały cztery dystanse:

główny – 5 km.

średni – 3 km.

symboliczny – 1918 m.

Dla dzieci 400 m. Cztery kategorie wiekowe:

0-5 lat, 6-8 lat, 9-10 lat, 11-13 lat.

 

PROGRAM WYDARZENIA:

11.40 – występ Jolanty SIP – wokalistki, kompozytorki i współzałożycielki Lubelskiej Federacji Bardów. Artystka wystąpi w towarzystwie muzyka i gitarzysty Michała Lewartowicza. Wspólne śpiewanie pieśni legionowych.

12.00 – start biegu głównego na 5 km.

( W międzyczasie wystartują biegi dla dzieci na dystansie 400 metrów w kategoriach: 0-5 lat oraz 6-8. Wręczenie medali i nagród dla najmłodszych).

12.25 – wręczenie nagród i dekoracja zwycięzców biegu głównego.

12.30 – biegi dla dzieci – 400 metrów. Kategorie: 9-10 lat oraz 11-13. Wręczenie medali i nagród dla najmłodszych

12.50 – Start biegu na 3 km.

13.10 – wręczenie nagród i dekoracja zwycięzców biegu na 3 km.

13.15 – start biegu symbolicznego na 1918 metrów.

13.30 – wręczenie nagród i dekoracja zwycięzców.

13.40 – zakończenie IV “Biegu dla Niepodległej. Ku wolności!”.

Do zobaczenia! Prosimy o przekazanie tej informacji dalej.

Informację przygotował: Marcin Mizera