O Ojczyźnie słowami poetów

We wtorek, 24 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Puławskiej odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego “…gdy myślę Ojczyzna…”.

Kilkunastu młodych recytatorów zmierzyło się z poezją patriotyczną m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Herberta czy Wisławy Szymborskiej. Jury postanowiło nagrodzić interpretacje przedstawione przez Agatę Rusek, Jakuba Matraszka, Anetę Cybulę i Kingę Wołyńską. Wyróżnienia konkursowe przyznano Witoldowi Biskupowi i Renacie Zdun, natomiast laureatem specjalnej nagrody Wójta Gminy Puławy został Bartłomiej Lewtak, który zaprezentował fragmenty “Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” autorstwa Mirona Białoszewskiego.

Powiatowy Konkurs Recytatorski “…gdy myślę Ojczyzna…” organizowany jest od 2004 r przez Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Górze Puławskiej i Gminną Bibliotekę Publiczną.

{gallery}1297{/gallery}