DSC 1854

Oddali krew z OSP GOŁĄB!

22 litry krwi udało się zebrać podczas terenowej akcji poboru krwi zorganizowanej przez Ochotniczą Straż pożarną w Gołębiu i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Podczas zbiorki, która odbyła się 29 kwietnia w Gołębiu, krew oddało aż 49 osób.

Bardzo duża frekwencja chętnych do oddania krwi pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Od samego początku do poboru krwi ustawiały się kolejki. Wszystko oczywiście odbyło się w odpowiednim reżimie sanitarnym. Akcję Oddaj krew z OSP Gołąb wsparli także: Starosta Puławski Danuta Smaga, pełniący funkcję Wójta Gminy Puławy Kamil Lewandowski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Puławach Grzegorz Podhajny. Każda osoba, która oddała krew otrzymała upominki przygotowane przez Gminę Puławy i Powiat Puławski.
Dziękujemy wszystkim organizatorom, krwiodawcom i sponsorom, którzy byli zaangażowani w akcję Oddaj krew z OSP Gołąb. Zapraszamy do udziału w kolejnej zbiórki krwi, która wkrótce odbędzie się w Gołębiu. O dokładnym terminie będziemy Państwa informować na naszej stronie internetowej oraz Facebooku.

(fot. Andrzej Wenerski)