Ogólnopolska kampania społeczna „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015"

Miło nam poinformować, że w prestiżowej ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015” mamy laureatów – uczniów naszej Gminy. „Zachowaj Trzeźwy Umysł” jest jedyną kampanią profilaktyczną w Polsce, podczas której nagradza się zaangażowanie i własną inicjatywę uczniów, równocześnie edukując poprzez ulotki, plakaty oraz wspierając pracę nauczycieli poprzez scenariusze zajęć.

W tym roku odbywa się jubileuszowa 15 edycja projektu. Naszymi laureatami zostali: Natalia Kułagowska i Damian Abramczyk z Gimnazjum w Górze Puławskiej, oraz Aleksandra Jabłońska – z Gimnazjum w Gołębiu. Wyróżnionym nauczycielem kampanii została pani Izabella Gałka Mizak – psycholog szkolny w Górze Puławskiej. Certyfikaty potwierdzające duże zaangażowanie Gminy w przebieg Kampanii otrzymał wójt naszej gminy Krzysztof Brzeziński oraz koordynator projektu Andrzej Turlewicz – inspektor ds patologii w Urzędzie Gminy. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

W ramach tegorocznej kampanii odbyło się sześć konkursów indywidualnych. W konkursach plastyczno – literackich uczniowie mieli za zadanie zilustrować powiedzenia „Warto pomagać” lub „Razem lepiej”, a w konkursie ulotkowym odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących siatkówki. Gimnazjaliści zmagali się także z zadaniami przez internet, szukając odpowiedzi na pięć podchwytliwych pytań o siatkówkę oraz prezentując swoje sylwetki w konkursie „Szukamy Młodych Mistrzów”.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł wszystkim uczestnikom i szkołom. Gratulujemy osobom wyróżnionym. Zapraszamy do kolejnej 16 edycji w przyszłym roku.