burza

Ostrzeżenie przed burzami z gradem i gwałtownymi wzrostami stanów wody!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie drugiego stopnia m.in. dla powiatu puławskiego przed burzami z gradem. Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie dla naszego regionu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gwałtownymi wzrostami stanów wody.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem obowiązuje od godz. 14:00 dnia 15.07.2021 r. do godz. 08:00 dnia 16.07.2021 r. W tym czasie prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Największa intensywność zjawisk będzie w nocy.

Ostrzeżenie przed gwałtownymi wzrostami stanów wody obowiązuje od godz. 14:00 dnia 15.07.2021 r. do godz. 09:00 dnia 16.07.2021 r. Dotyczy ono zlewni: Wieprza, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły oraz Bugu po Krzyczew (lubelskie). W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%