Owocnie na Wiśle! Truskawkowy Spływ Kajakowy już za nami

W niedzielę, 21 czerwca br. wybrzmiał ostatni akcent tegorocznej edycji Święta Truskawki w Gminie Puławy. Ponad osiemdziesięciu uczestników wzięło udział w Truskawkowym Spływie Kajakowym z Góry Puławskiej do Gołębia.

Spływ był zwieńczeniem jubileuszowej edycji Święta Truskawki w Gminie Puławy, a jednocześnie próbą przypomnienia dawnej, chlubnej tradycji turystyki i sportów wodnych na Wiśle. Pomysł zorganizowania spływu od początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem i w zalednie klika dni od ogłoszenia o imprezie, lista uczestników była kompletna. Wbrew niepokojącym prognozom, pogoda jednak dopisała a organizacja spływu przebiegła sprawnie i bezpiecznie.

Do pokonania był malowniczy, 12 kliometrowy odcinek. W Gołębiu na uczestników czekało wspólne grillowanie a także możliwość zwiedzania miejscowych zabytków sakralnych oraz Izby Produktu Lokalnego.

Pragniemy serdecznie podziękować za pomoc w organizacji Spływu:

Kamilowi Cieślakowi – za inicjatywę i pomoc w zorganizowaniu imprezy,
Drużynie nr 13 Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołebiu – za zapewnienie bezpieczeństwa podczas spływu,
Jackowi Amanowiczowi, Lilce i Krzyśkowi Kosmalom – za pomoc w przeprowadzeniu imprezy,
Dyrekcji i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury – za gościnność i wspólne grillowanie,
Wszystkim uczestnikom Truskawkowego Spływu Kajakowego – za Wasz entuzjazm i wspaniałą, wspólną zabawę!

 

{gallery}1073{/gallery}