8ea3a9955ab7af56f05a066d50f83ca0 M

Pamiętamy o bohaterach i zasłużonych mieszkańcach Gminy Puławy

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci

                                                                   Wisława Szymborska

Od wielu lat samorząd Gminny Puławy upamiętnia miejsca pochówku poległych żołnierzy, groby zasłużonych mieszkańców Gminy Puławy a także pomniki, które są im poświęcone. Każdego roku lista odwiedzanych przez pracowników Urzędu Gminy Puławy wydłuża się. Pragniemy, aby nie było ani jednego grobu czy pomnika, przy którym nie zapłonęły by znicze. W ten sposób oddajemy hołd tym, którzy byli przed nami. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

Jeśli mają Państwo jakieś informacje o lokalizacji miejsc pochówku żołnierzy, partyzantów i innych osób, zasłużonych dla społeczeństwa Gminy Puławy, o których szczególnie należałoby pamiętać, prosimy o kontakt osobisty (Urząd Gminy Puławy, pok. 212), telefoniczny (81 889 05 02) lub mailowy (michal.kramarczyk@pulawy.gmina.pl).