Piknik strazacki

Piknik Strażacki “Z kulturą w tle”

Występy wokalne, pokaz sprzętu strażackiego, bezpłatne dmuchańce dla najmłodszych dzieci oraz gotowanie wojskowej grochówki w kuchni polowej. To tylko niektóre atrakcje Pikniku Strażackiego “Z kulturą w tle”. Impreza odbędzie się 8 maja 2022 r. w Gołębiu. Do udziału w zabawie zapraszamy Was całymi rodzinami!

Piknik odbędzie się na placu przy dołku strażaka. Początek imprezy został zaplanowany na godz. 14:00. Podczas Pikniku wystąpią: Natalia Kosmowska, Karina Ciesielska, Nikola Ciesielska, Jarosław Klimowicz, Grzegorz Joński, Śpiewający Seniorzy z Gołębia, Kabaret 50+. Dla dzieci będzie przygotowanych mnóstwo bezpłatnych atrakcji w tym dmuchańce, piana, malowanie buziek czy bańki mydlane. Będzie można wziąć udział w konkursach, a także zobaczyć wystawę modeli samochodów pożarniczych. Podczas Pikniku została zaplanowana również wystawa i kiermasz rękodzieła twórców z Gminy Puławy. W czasie wydarzenia ugotujemy w kuchni polowej KP – 340 kilkaset litrów grochówki! Każdy będzie mógł jej spróbować.

Organizatorami Pikniku Strażackiego “Z kulturą w tle” jest Ochotnicza Straż Pożarna w Gołębiu, Gminny Ośrodek Kultury w Gołębiu, Powiat Puławski i Gmina Puławy. Patronat medialny nad imprezą objęła Wspólnota Puławska oraz Radio Impuls.

Przed rozpoczęciem Pikniku Strażackiego nastąpi poświęcenie samochodu bojowego VW Amarok. Uroczystość odbędzie się podczas mszy świętej o godz. 12:00 w Kościele pw. św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu.